Greenpeace “İklim Krizi ve Türkiye” paneline çağırıyor

iklim_krizi_ve_turkiye_siviltoplumla.png

Greenpeace, 24 Ağustos Perşembe günü Türkiye’deki iklim krizinin ele alınacağı bir panel düzenliyor. Greenpeace’in panel çağrısı şöyle

“Seller, şiddetli yağışlar ve sıcak hava dalgalarıyla boğuşan Türkiye iklim krizinin neresinde? İklim krizini tetikleyen termik santraller hava kirliliği konusunda da kentlerimizi zorluyor. İklim değişikliğini durdurabilir miyiz? Ne yapmalıyız?

24 Ağustos Perşembe günü saat 10.00’da Cezayir Toplantı Salonu’nda bu soruların yanıt bulacağı, iklim değişikliği ile nedenleri ve çözüm arayışlarının da masaya yatırılacağı bir panel düzenliyoruz. ”

Konuşmacılar:
Doç. Dr. Gamze Varol – Türk Tabipleri Birliği
Prof. Dr. Murat Türkeş – İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi – Boğaziçi Üniversitesi
Özgür Gürbüz – Greenpeace Akdeniz

Cezayir Toplantı Salonu
24 Ağustos 2017
Saat: 10.00

Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!