Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği, İzmir Enternasyonal Fuarı’na çağırıyor

ucim1.jpg

Seksen altıncısı düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nda stant açacak olan Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) çeşitli etkinliklerle yetişkin ve çocukları çocuk istismarına dair bilinçlendirmeyi hedefliyor.

İzmir’de ki bir köy okulunda yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız çocuğuna yönelik cinsel istismar suçunu açığa çıkaran ve cezalandırılmasını sağlayan öğretmen Saadet Özkan, geçtiğimiz ay çocuk istismarına karşı Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği kurulmasına öncülük etmiş ve çocuklara yönelik istismara karşı kurumsal mücadele başlatmıştı.

Derneğin ilk etkinliklerinden birisi de 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’na katılım sağlayarak cinsel istismara karşı çocuk ve yetişkinleri bilinçlendirme çalışması. Bu kapsamda 18-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında İzmir Kültür Park’ta düzenlenen 86. İzmir Enternasyonal Fuarı’na katılıyor.

Dernek yazılı açıklamasında fuarda : “Fuar ziyaretçisi yetişkinleri Çocuk İstismarı konusunda bilgilendirmek, bu konuda hazırlanmış yayınları ücretsiz olarak ziyaretçilere sunmak.. Fuar ziyaretçisi yetişkinlerle birlikte fuara gelen çocukları kendilerini korumaları konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek, bu konuda çocuklara yönelik hazırlanmış yayınları ücretsiz olarak sunmak.  18 yaşını geçmiş fuar ziyaretçilerini UCİM ailesine katarak, ücretsiz üye kaydı yapmak” amacıyla yer alacaklarını duyurdu.

 

 

 

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend