Doğa Derneği İstanbul’un Leyleklerini Saymaya Çağırıyor

leylek_sayimi_siviltoplumla.png

Doğa Derneği, her yıl Avrupa’dan yola çıkan yüz binlerce leyleği izlemeye çağırıyor. Göç etmek için toplanıp İstanbul üzerinden Anadolu’ya ve oradan Afrika’ya giden leyleklerin sürüleri o kadar kalabalık ki bazen gökyüzünü tamamen kaplayabiliyorlar.

Bu muhteşem görüntüleri izlemek ve leylek göçü ile ilgili daha fazla veriye ulaşmak isteyenler için Doğa Derneği’nin çağrısı şöyle:

“Biz, Anadolu insanları, binlerce yıldır leyleklerin göç mucizesinin tanığıyız. Leyleklere yardım elini uzatan cemiyetlerden ilk leylek hastanesine, onları hep gördük ve uğur olarak kabul ettik. Yine de leylek göçü hakkında çok az şey biliyoruz.

Fikret Can ve LEylekEL ile leyleklerin diyarında yakın zamanda tanıştık. Yıllardır leyleklerin göçünü izleyen Fikret Can bu muhteşem olaya onlarca kez tanık olmuş. Leyleklerin gelişlerini, soluklanmalarını, gökyüzündeki danslarını izlemiş. Hikayelerini ve karşı karşıya oldukları tehditleri araştırmış.

Bu yıl, LEylekEL’le birlikte sonbahar göçüne tanık olmak, sürülerin en yoğun geçtiği yerde leyleklerin sayılarını öğrenebilmek, karşılaştıkları tehditleri anlamak için 22-30 Ağustos’ta İstanbul Büyükçekmece’deyiz.

Bizimle birlikte olur musunuz?”

Detaylı bilgi ve başvuru içi tıklayın. Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend