Yarını Kodlayanlar Projesi Gönüllü Eğitmenlerini Arıyor

Tu%CC%88mu%CC%88.jpg

Habitat Derneği ve Türkiye Vodafone Vakfı ortaklığıyla “Yarını Kodlayanlar” projesinin gönüllü eğitmenlerinden biri olmak istiyorsanız 17 – 20 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek eğitici eğitimine katılmak için hemen başvurun!

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat, Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek ve genç nesilleri eğitimle güçlendirerek kodlama bilincini yaymak için Yarını Kodlayanlar projesinde bir araya geldi.“Yarını Kodlayanlar” projesindeki eğitimler ile sadece “teknoloji tüketen değil”, aynı zamanda “teknoloji üreten” bir nesil yetiştirmeyi amaçlıyoruz.  Gönüllü eğitmenlerimizin yönetiminde Türkiye’nin 30 ilinde  7-14 yaş arasındaki çocuklara, 4 saat boyunca MIT tarafından geliştirile “Scratch” programlama dili eğitimleri veriyoruz. Böylece çocukların yaratıcı düşünme becerileri geliştirmelerini,  algoritmaya ve kodlamaya giriş yapmalarını sağlıyoruz.  Eğitimlerin ardından bir günlük “Hackathon” etkinlikleri  düzenleyerek çocuklarımıza takımlar halinde aynı ortamda belli bir sürede inovatif fikirlerini kodlara dökme imkânı sunuyoruz. Siz de teknoloji üreten bir nesil yetiştirmeye katkıda bulunmak ve gönüllü eğitmenlerimiz arasında yerinizi almak istiyorsanız eğitmen eğitimlerine başvurmak için buraya tıklayınız.

Proje İlleri: İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Edirne, Bursa, Manisa, Afyon, Denizli, İzmir, Aydın, Antalya, Mersin, Adana, Samsun, Trabzon, Düzce, Rize, Şanlıurfa, Siirt, Mardin, Gaziantep, Kars, Erzurum, Elazığ, Erzincan, Ankara, Kayseri, Konya, Eskişehir, Sivas, ve Kıbrıs.

Proje Eğitmen Eğitimi 17 – 20 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılımcıların yol, konaklama ve 3 öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

SON BAŞVURU TARİHİ: 10 Ağustos 2017


Kimler eğitmen olabilir?

Sivil toplum kuruluşları, öğrenci kulüpleri, gençlik meclisleri gibi gençlik çalışmalarında bulunan kurumlarda yer alan ve/veya gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 15-30 yaşları arasındaki proje illerinden yaşayan gençlerin eğitmen eğitimine başvurmasını bekliyoruz.

Eğitmenlerin sorumlulukları nelerdir?

Gönüllü eğitmenlerden proje ekibiyle iş birliği içerisinde çalışarak aldıkları eğitmen eğitimi doğrultusunda yerel eğitimler vermeleri ve bir yıllık dönemde en az 100 çocuğa ulaşmaları ve eğitimlerini raporlamaları beklenmektedir. Ayrıca yaşadığı ilde projenin tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi ve projenin elçiliğini yapması beklenmektedir.

Sorularınız için bilisim@habitatdernegi.org adresine mail atabilirsiniz.

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend