Ali İsmail Korkmaz Vakfı’nın düzenlediği Antakya Keşif Gezileri gönüllülerini arıyor

antakya_kesif_gezileri-1.jpg

Ali İsmail Korkmaz Vakfı Antakya şehrinin bireysel ve tarihsel hafızasını yeniden inşa etmek için Antakya Keşif Gezilerini düzenliyor.

İlanın tam hali şu şekilde:

İçinde bulunduğumuz şehrin bireysel ve tarihsel hafızasını yeniden inşa etmek için toplumsal cinsiyet ve kültürel çeşitlilik açısından önemli tarihe sahip bu semtlerde, bizimle birlikte araştırma yapmak ve yeni yürüyüşler yaratmak ister misiniz?

  • Şehrin farklı mekanları nelere/kimlere dair toplumsal hafızanın izlerini taşıyor – veya taşımıyor?
  • Toplumsal hafızadaki suskunluklar şehrin mekanlarına, sokaklarına, parklarına nasıl yansıyor?
  • Yaşadığımız şehre dair kamusal görünürlüğü olmayan hafızaların izini sürdüğümüzde yaşadığımız şehirle ve onun mekanlarıyla kurduğumuz ilişki nasıl değişiyor – veya değişebilir?

Antakya Keşif Gezileri ile hem bu ilişkileri daha iyi anlamayı, hem de şehre ve kendimize dair yeni pencereler açmayı umuyoruz.

Keşif gezilerinde, öncelikle bu ilişkileri inceleyecek, ilgili mekanları tespit edip hikayelerini oluşturacak ve kentte oluşturacağımız rotada bu gezileri hayata geçireceğiz.

Keşif gezileri gönüllüleri aşağıdaki eğitimlerden geçecek ve ardından keşif gezileri içeriğini oluşturarak hayata geçirecekler.

*Son Başvuru Tarihi 4 Temmuz 2017
**Ön Bilgilendirme Toplantısı 6 Temmuz 2017 Tarihinde Yapılacaktır.

Eğitimler:
Gönüllü Eğitimleri ve Şehir Gezisi 8-9 Temmuz 2017 Tarihlerinde Yapılacaktır.
8 Temmuz
– Performans ve Hikaye Anlatıcılığı Atölyesi
– Şehri tanımak amacıyla gönüllü grup ile şehir gezisi.
9 Temmuz
– Kent Hakkı, Çoğulculuk ve Kimlik Atölyesi
Toplumsal Cinsiyet Atölyesi

*** Bu form HATAY’da ikamet eden ,eğitimlere ve toplantılara katılabilecek kişiler içindir.

Kaynak

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend