8. Trans Onur Yürüyüşü Programı Açıklandı

trans.jpg

26 Haziran’da başlayan ve çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan 8. Trans Onur Haftası 2 Temmuz Pazar Günü İstiklal Caddesi’nde yapılacak yürüyüşle sona erecek.

8. Trans Onur Haftası dün ‘Göç’ teması ile 26 Haziran’da başladı.

Hafta boyunca sergiden atölyeye çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Onur Haftası boyunca, LGBTİ tutukluların hapishane deneyimlerini ve maruz kaldıkları baskıları yansıttıkları eserlerden oluşan ‘Beni Bırakma’ sergisi ziyarete açık olacak.

Sergi, 2015’te trafik kazasında hayatını kaybeden LGBTİ aktivisti ve Şişli Belediye Başkanı Danışmanı Boysan Yakar’ın Şişli’deki evinde saat 13.00-18.00 arasında açık olacak.

‘Devletin yeniden yapılanması’ndan yerel mücadelelere, LGBTİ ve seks işçilerinin çeşitli sorunlarının konuşulacağı forum ve etkinlikler düzenlenecek.

Trans Onur Yürüyüşü

Atölyelerin de yer alacağı Trans Onur Haftası 2 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de Taksim İstiklal Caddesi’nde düzenlenecek yürüyüş ile son bulacak.

Hafta boyunca yapılacak etkinlik programının tamamı şöyle:

Kaynak: Gazete Karınca

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend