İmece Vakti Programı Türkiye’de Mülteci/Göçmen/Geçici Koruma Statüsünde Bulunan Kişiler için Eğitmen Eğitimi

HabitatLogo1.png

Habitat Derneği’nin Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliği desteği ile yürüttüğü bir program olan İmece Vakti Programı Türkiye’de sayıları 3 milyonu bulan mülteciler için geliştirdiği girişimcilik programları ile istihdama katkı sağlayarak ortak bir gelecek yaratmayı amaçlamaktadır.

İmece Vakti Programının Türkiye’de mülteci-göçmen-geçici koruma statüsünde bulunan kişilere finansal okuryazarlık ve bilgisayar okuryazarlığı eğitmen eğitimi duyurusu şu şekilde:

Finansal Okuryazarlık & Bilgisayar Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi

Sen de İmece Projesi kapsamında düzenlediğimiz 19 – 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleştirilecek olan finansal okuryazarlık ya da bilgisayar okuryazarlığı eğitmen eğitimine katılmak ister misin?

Kimler eğitmen olabilir?     
Türkiye’de mülteci / göçmen / geçici koruma statüsünde bulunan, gönüllü proje eğitmeni olma motivasyonuna sahip 18 – 30 yaş arasındaki gençlerin başvurmasını bekliyoruz.

Eğitim Detayları
Finansal Okuryazarlık ve Bilgisayar Okuryazarlığı konusunda 19 – 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında sürecek olan eğitmen eğitimini için 75 kişilik kontenjan bulunmaktadır. (Bilgisayar okuryazarlığı 50 – Finansal Okuryazarlık 25)

Eğitimler, projenin master eğitmenleri tarafından verilecektir. Katılımcıların yol, konaklama ve 3 öğün yemek masrafları proje tarafından karşılanacaktır.

Eğitmen eğitimi Türkçe ve Arapça dillerinde verilecektir.

Son başvuru tarihi: 5 Temmuz 2017

Başvuru linki:          https://form.jotform.com/71692416966973

Kaynak

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

[et_bloom_inline optin_id=”optin_1″]


Send this to a friend