Türkiye’den Bisikletli Kadınlar Velo-city-conference’da!

velo-city-conference-e1497535029812.jpg

Bisikletli Kadın İnisiyatifi kurucularından Seçil Öznur ve İzmir Süslü Kadınlar Bisiklet Turu bisiklet aktivisti Pinar Pinzuti Türkiye’den bisikletli kadınların hikayelerini Hollanda’da gerçekleşen Velo-city 2017 Konferansı’nda anlatacak.

80’den fazla ülkeden akademisyen, sivil toplum örgütü ve yerel yönetimin katıldığı, bisiklet odağında yaşanabilir şehirler için yapılan ve yapılabileceklerin tartışıldığı dünyanın en önemli buluşmalarından biri olan Velo-City 2017 Konferansı’nın açılışını Hollanda Kralı yaptı. Seçil Öznur, bugün saat 15.30’daki “Cycling and Gender – Stories of Empowerment” başlıklı panelin Pinar Pinzuti ile birlikte konuşmacıları arasında.

Kaynak: Gizem Kendik

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend