Temiz Giysi Kampanyası Tanışma Kahvaltısında Buluşalım!

ccc-kahvalti.jpg

Temiz Giysi Kampanyası Clean Clothes Campaign (CCC)’in Türkiye organizasyonu olan Temiz Giysi Kampanyası, küresel tekstil ve spor giysisi endüstrilerinde çalışan isçilerin güçlenmesini destekleyen ve çalışma koşullarını iyileştirmeye çalışan bir harekettir.

Temiz Giysi Kampanyası, 1989 yılından bu yana çalışmalar yürütüyor. Temiz Giysi Kampanyası Türkiye 2013 yılında kuruldu. İsçiler, hakları ve daha iyi çalışma koşulları için mücadele ederken biz de; tüketici bilincini geliştirerek mobilize etmek, hükümetler ve şirketlerle lobi faaliyetlerinde bulunarak, isçilere doğrudan dayanışma desteği sağlıyoruz.

17 Avrupa ülkesinde bulunan kurumların bir ittifakı olan Temiz Giysi Kampanyası, tekstil üretimi yapan ülkelerdeki yerel sorunları ve hedefleri tespit etmek için 200’den fazla kurum ve sendikadan oluşan ortak bir ağdan oluşuyor. Temiz Giysi Kampanyası olarak, iş sağlığı ve işçi güvenliği konusunda dünyanın birçok yerinde toplantılar, eğitimler düzenliyor; markaların kendi tedarik zincirlerinde iş güvenliği ve işçi sağlığı ile ilgili önlemler alması için çeşitli kampanyalar gerçekleştiriyoruz.

Bizi daha yakından tanımak ve/veya çalışmalarımıza destek olmak isterseniz, kahvaltımızda buluşalım ve bizi bizden dinleyin! Gelin de; güneşli olmasını umut ettiğimiz 21 Mayıs Pazar gününü, kahvaltı sonrası sohbetimizle keyiflendirelim. Rezervasyon için lütfen yukarıdaki “geliyorum” butonuna tıkladıktan sonra [email protected] adresine de bilgi maili gönderiniz.

Facebook etkinliğine ulaşmak için tıklayınız

Tarih: 21 Nisan Pazar günü saat 11.00-15.00 arası

Adres: Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi – İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü, Silahtarağa, Eyüp, İstanbul

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend