Kadınlar kendi tarihlerini tartışacak: Tarihin Gizli Öznesi ve Mücadele Tarihi

IMG-20170515-WA0000.jpg

Yoğurtçu Kadın Forumu, kadınların tarihini konuşmak ve yeniden yazmak için ‘Tarihin Gizli Öznesi ve Mücadele Tarihi’ başlıklı forumlar serisine başlıyor. Forumların ilki 17 Mayıs Çarşamba günü olacak.

Yoğurtçu Kadın Forumu (YKF), ‘Tarihin Gizli Öznesi ve Mücadele Tarihi’ başlıklı  forumlar serisi başlatıyor.

Bu hafta başlayacak olan forumlarda erkek egemenliğin üretmiş olduğu tarihlere karşı bilgi, gerçeklik, algı ve hafıza 9 ayrı başlıkta tartışmaya açılacak.

Forumlarda, kadınların tarihte nerede oldukları,emeklerinin ne kadar görüldüğü masaya yatırılacak.

17 Mayıs’tan itibaren başlayacak olan bu seriyle kadınların tarihi kadınlar tarafından anlatılacak ve tarihi dönüştürmenin, geliştirmenin yolları tartışılacak.

‘Eril tarihler tekerrürden ibaretse, kadının tarihi mücadelelerle doludur’ diyen kadınlar, 17 Mayıs’tan itibaren her Çarşamba 19.30’da buluşacak.

Kaynak

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!