Barış için Kadın Girişimi soruyor: Kötülük sıradanlaşırken biz neredeyiz?

Forum-Bikg-03-e1494503607206.jpg

Türkiye’nin içinde bulunduğu koşullar üzerine, kadınlar olarak bir tartışma yürütmek isteyen Barış için Kadın Girişimi (BİKG) 14 Mayıs Cumartesi günü yapılacak foruma çağrı yapıyor.

BİKG’in çağrısı şu şekilde;

​KHK’larla her gün yeni insanlar işinden, geleceğinden olurken; kimileri intihar eder, kimileri hayatta yapayalnız kalırken; okullarda cinsel istismara karşı ses çıkarmak isteyenler bir sonraki ‘listede’ olmakla tehdit edilirken; barıştan yana olanlar darmadağın edilirken; derneklerimiz kapatılırken; referandumun hemen ertesinde sırf iktidarı sağlamlaştırmak için savaşa, Rojava’nın, Şengal’in bombalanmasına dönülürken; televizyonlarda özel harekat dizilerinden başka şey kalmazken; “hızlı icraatla”, “acele kamulaştırmayla” ormanların yerini inşaatlar alırken; bu inşaatlarda iş cinayetleri her geçen gün artarken; hayatlarımız gittikçe daha derin bir şiddetle kuşatılırken biz neredeyiz?

Barış mücadelesi için harekete geçmenin yollarını arıyoruz.

Çünkü tüm bunlardan, bu çaresizlikten ve gücün karşısında yalnızlaşma halinden çıkış yolu bulmak ancak barışla, barış için ittifakları/birliktelikleri genişletmekle mümkün!

Gelin bu yolu birlikte bulalım…

Barış için Kadın Girişimi

Tarih: 14 Mayıs 2017, Pazar; saat 15.00

Yer: Cezayir Restaurant, Firuzağa Mahallesi, Hayriye Cd. No:12, Beyoğlu (Galatasaray Lisesi arkası)

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend