Spor Medyasında ‘Cinsiyet ve Cinsel Yönelim Ayrımcılığı’ paneli

spor-ayrimci-dil-1280x853.jpg

Sportif Lezbon, sporun “erkek etkinliği” olarak görülmesini ve spor medyasının kadınlar ve LGBTİ’lere yönelik nefret söylemi üretmesini tartışmaya çağırıyor. 

Endüstriyel futbola, cinsiyetçiliğe, ırkçılığa ve rekabete karşı halı sahada top koşturan Sportif Lezbon, Ankara’da “Spor Medyasında Cinsiyet ve Cinsel Yönelim Ayrımcılığı” paneli düzenliyor.

25 Şubat Cumartesi günü saat 14:00’da TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası’nda gerçekleşecek etkinliğin panelistleri Aysu Melis Bağlan, Dağhan Irak, Elif Çongur ve İlknur Hacısoftaoğlu olacak. Panelde sporun “erkek etkinliği” olarak görülmesi, hakim spor dilinin cinsiyetçi ve ayrımcı söylemlerinin sonuçları; spor medyasının kadın ve LGBTİ’leri hedef alan yanları tartışılacak.

“İYİ Kİ DOĞDUN JUSTİN FASHANU!”

Sportif Lezbon’dan Seçin Tuncel panel ile ilgili olarak “Bu paneli özellikle Futbolda Uluslararası Homofobi Karşıtı Gün kapsamında, ilk açık eşcinsel futbolcu Justin Fashanu’nun doğum gününün kutlandığı hafta yapmak istedik. Hayatın diğer alanlarından biraz farklı olarak spor ve özellikle futbol cinsiyetçiliğin ve heteroseksizmin vücut bulduğu bir alan. Bu alana müdahale etmek, farkındalık oluştrmak için  bu panele herkesi davet ediyoruz” dedi.

Adres: TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası adres: Hatay Sokak, No:21, Kocatepe / Ankara (Kızılay Büyülü Fener Sineması karşısı)

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: KAOS GL

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend