Çanakkale’de LGBTİ aktivistlerinden Belediye’ye ziyaret

PETS-dog5-1280x853.jpg

Çanakkale LGBTİ İnsiyatifi aktivistleri üç yıldır yerelde yürüttükleri çalışmaları “Çanakkale LGBTİ İnsiyatifi Genel Faaliyet Raporu” adı altında topladı. İnisiyatif faaliyet raporunu sunmak için Çanakkale Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

2013’ten bu yana Çanakkale yerelinde eğitimler düzenleyen, LGBTİ hareketine yönelik etkinlikler gerçekleştiren, homofobi ve transfobiye karşı farkındalık oluşturmayı hedefleyen Çanakkale LGBTİ İnisiyatifi Genel Faaliyet Raporu’nu oluşturdu. Raporun sunulması için Çanakkale Belediyesi’ne gerçekleştirilen ziyarette kadın ve LGBTİ’lerin ortak mücadelesine vurgu yapıldı. Çanakkale LGBTİ İnisiyatifi aktivistleri yerelde yürüttükleri çalışmaların sürdürülebilir olmasının önemine değindi ve Çanakkale’de bir Eşitlik Birimi’nin kurulabileceğini dile getirdi.

Kaynak: Kaos GL

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend