Ermenistan ve diasporada LGBT olmak paneli bugün

ABD’li Ermeni aktivist Kyle Khandikian bugün saat 19.30’da, Ermeni Kültürü ve Dayanışma Derneği’nde ‘Ermenistan’da ve Diaspora’da LGBT Olmak’ başlıklı bir söyleşiye katılacak.

Nor Zartonk’un düzenlediği etkinlikte, dinleyicilerle birlikte, LGBT olmanın beraberinde getirdiği zorlukları tartışmaya açacak olan Khandikian, Ermenistan’daki homofobik ve transfobik akımları eleştiren bir yazı yazmış ve yazısında eşcinsel olduğunu açıklamıştı. Bunun üzerine, eşcinsel olduğu gerekçesiyle beş aydır üyesi olduğu Yerevan’da Ermeni halk oyunları grubundan hocası tarafından kovulmuştu.

Khandikian’ın yaşadıkları, mayıs ayında Varduhi Balyan’a verdiği söyleşiyle Agos’un sayfalarına da taşınmıştı. Okumak için tıklayınız

Khandikian’ın Batı Ermenicesiyle yapacağı sunum, ardıl olarak Türkçeye tercüme edilecek.

Adres: Ermeni Kültürü ve Dayanışma Derneği: İstiklal Cad., Sahne Sok., No: 5A D:5 34430 Beyoğlu / İstanbul

 

Kaynak: Agos

 

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend