Avrupa Açık Bilim Forumu

Temmuz ayında Avrupa’nın önde gelen üniversite ve araştırma merkezlerinin işbirliğinde, Uluslararası Avrupa Açık Bilim Forumu düzenleniyor. TÜBİTAK Türkiye’den etkinliğe katılmak isteyen kısıtlı sayıda araştırmacıya seyahat desteği verecek.

24-27 Temmuz 2016 tarihlerinde Manchester/İngiltere’de, Manchester Üniversitesi’nin liderliğinde Avrupa’nın önde gelen üniversite ve araştırma merkezlerinin işbirliğinde, Uluslararası Avrupa Açık Bilim Forumu düzenlenecek.

İki yılda bir düzenlenen ve dünyadan bilim insanları, araştırmacılar, eğitimciler ve karar alıcıların katılım sağladığı bu önemli etkinliğin bu yılki konusu bilim alanındaki son gelişmelerin paylaşılması ve bu gelişmelerin toplumsal yaşama etkilerinin ortaya konması.

Etkinliğe dünyada 90 ülkeden 4500 araştırmacı/bilim insanının katılımı bekleniyor.

Türkiye’den etkinliğe katılım sağlamak isteyen kısıtlı sayıda araştırmacıya seyahat desteği verilebilecek.

Etkinlik ve seyahat desteği ile ilgili ayrıntılı bilgi için  [email protected] ve sonay.aydı[email protected] adreslerinden Burcu GÖĞÜŞ DOĞAN  ve Sonay AYDIN ile iletişime geçilmesi öneriliyor.

 

Kaynak: TÜBİTAK, ab-ilan.com

 

 

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend