Gençlik Destek Hattı: İstersen Yanındayız

Öz-Ge-Der,  Mayıs 2012 de, Türkiye’de az sayıda sivil toplum kuruluşu tarafından yürütülen çağrı hattı çalışmalarından biri olan “Gençlik Destek Hattı” uygulamasını başlattı.

Dernek, Gençlik Destek Hattının hizmete girmesiyle “CHI-Uluslararası Çocuk Yardım Hattı Birliği”nin de Türkiye’den tek üyesi oldu. Bu seneye kadar Türkiye’deki 3 cezaevi ve eğitim evinden tahliye edilen çocuklara yönelik hizmet vermekte olan “Gençlik Destek Hattı” yeniden yapılandırılarak, 0850 455 00 70 numaralı hattan Türkiye genelinde 12-21 yaş aralığındaki çocuk ve gençlere hizmet vermeye başladı.

“Gençlik Destek Hattı” başta cezaevleri ve eğitim evlerinden tahliye olan/olacak, DS gözetimi altında bulunan çocuk ve gençler olmak üzere, risk altındaki tüm çocuk ve gençlere, ailelerine danışmanlık ve bireysel destek hizmeti vermeyi amaçlıyor.

Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız

Kaynak: ab-ilan.com

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend