Genç Bak-İş katılımcılarını arıyor

Pi Gençlik Derneği’nin yürütücüsü olduğu ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenen “Erasmus Plus AE3 (KA3) Yapılandırılmış Diyalog: Gençler ve Gençlik Alanında Karar Alıcılar Arasında Toplantılar” desteği kapsamında uygulamasına başlanacak Genç Bak-İş çalışması katılımcılarını arıyor.

Genç Bak-İş projesiyle 81 ilden 18-25 yaşları arasındaki sivil toplum temsilcisi 81 genç, 3 farklı bölgesel toplantı ve bir ulusal zirveyle mesleki eğitim üzerindeki engelleri tartışıp, bu konuda bir gençlik politikası üretecek ve ilgili karar alıcılara sunacak.

Yapılacak olan bölgesel toplantıyla katılımcılar genç işsizliği, nedenleri, mesleki eğitim ve genç işsizliği konularında farkındalık atölyelerine katılacak ve ayrıca gençlik politikası, kampanya oluşturma ve yönetme, Avrupa 2020 stratejisi gibi konularda da eğitimler alacaklar.

Başvurular 10 Nisan 2016 saat 23:00’e kadar devam edecek.

Daha detaylı bilgi ve başvuru formu için tıklayınız

 

Kaynak: Sivil Düşün

Yorum Yap

Epostanız paylaşılmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile işaretlenmiştir.Sivil Sayfalar, sivil toplumun içine kapanma halinin aşılmasına ve etkisinin artmasına katkıda bulunmak amacıyla kuruldu. Sivil toplum haberciliği yaparak sivil toplumun tecrübesini medyaya, kamu yönetimine, siyasete, kanaat dünyasına ve diğer STK’lara görünür kılmayı amaçlıyoruz. Sivil toplum dünyasının sözcülerine, tartışmalara katılabileceği, yeni tartışmalar açabileceği bir mecra sunmayı hedefliyoruz.


E-Bülten

You have Successfully Subscribed!Send this to a friend